6 lipca 2020

Zwrot nadpłaconego podatku

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby pracować za granicą. Kuszą nas nie tylko o wiele lepsze wypłaty, ale także bardzo często możliwość zobaczenia ciekawych miejsc oraz poznania trochę innej kultury. Co ważne, pracując za granicą na przykład w Holandii możemy w Polsce ubiegać się o nadpłacony w tym kraju podatek, w jaki sposób to zrobić? 

Holandia – rozliczenie podatku

Podjęcie legalnej pracy za granicą, obliguje nas do tego, że możemy odprowadzać tam także podatki. Wszystko zależy głównie od tego, ile zarabiamy. Jeżeli nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób dokładnie się rozliczyć, czy możemy uzyskać w ogóle zwrot nadpłaconego podatku, warto zwrócić się do profesjonalnej firmy. Zaglądając na stronę: https://www.podatkimeritum.pl/, nie tylko dowiemy się, co musimy zrobić, aby odzyskać nadpłacony podatek, ale także, w jaki sposób rozliczyć się z holenderskiego podatku. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że aby się móc w ogóle rozliczyć i odzyskać nadpłatę, musimy posiadać tak zwaną holenderską kartę podatkową, która nazywa się: Jaaropgaaf.

Gdzie się rozliczać z holenderskiego podatku?


Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że aby legalnie pracować za granicą, na przykład w Holandii, musimy być tam także zameldowani. Jeżeli będziemy składać zaświadczenia w Holandii o rozliczenie podatku, musimy trzymać się konkretnych terminów. Dokładne terminy znajdziemy na stronie instytucji oraz firm, które zajmują się profesjonalnym rozliczaniem podatku, jak na przykład firma: https://www.podatkimeritum.pl/ lub dowiadując się szczegółów, u osób które nas zatrudniają. Pamiętajmy o tym, aby nie zapominać o rozliczeniu holenderskiego podatku, ponieważ możemy zostać wezwani do zapłaty pisemnie. Rozliczanie podatku u nas w Polsce bywa dosyć trudne do ogarnięcia, a co dopiero rozliczanie się za granicą. Korzystając jednak z usług profesjonalnych firm, które za nas rozliczają cały podatek, a my otrzymujemy dokument zwrotny, możemy w znacznym stopniu ułatwić sobie sytuację. Warto mieć to na uwadze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *