6 lipca 2020

Rozliczanie podatku za granicą

Pracując za granicą, musimy liczyć się z faktem, że konieczne będzie rozliczenie się z tamtejszą instytucją Urzędu Skarbowego. Osobom, które dopiero pierwszy raz podjęły pracę za granicą, może przysporzyć to nieco trudności. Warto wtedy zasięgnąć fachowej pomocy. Pamiętajmy, jednak, że jeśli zapomnimy o rozliczeniu się, będziemy musieli zapłacić karę, a rozliczenie nas nie minie. Jak odzyskać podatek z Holandii?

Zwrot holenderskiego podatku

Aby rozliczyć się, pracując za granicą, musimy złożyć wniosek w odpowiednim czasie. Co istotne, nawet osoby, które nie są zameldowane w Holandii, powinny się rozliczyć. Warto wiedzieć, że inny jest termin rozliczenia dla osób zameldowanych, a także inny dla niezameldowanych. Jeżeli zastanawiamy się, jakie są dokładne terminy, sprawdźmy na odpowiedniej stronie. Warto także wiedzieć, że rozliczanie się samodzielne jest odpowiednie dla osób, które nie rozliczają się po raz pierwszy lub są stałymi mieszkańcami Holandii. Jak odzyskać podatek z Holandii? Warto zwrócić się do sprawdzonej firmy, która od wielu lat zajmuje się profesjonalnym przeliczaniem podatku. Taką firmą z pewnością jest firma Podatki Meritum, o dokładnych jej usługach przeczytamy na stronie: https://www.podatkimeritum.pl/.

Innym, ważnym kryterium rozliczenia podatku jest konieczność posiadania karty, która uprawniać nas będzie do rozliczenia, nazywa się ona: Jaaropgaaf i trzeba ubiegać się o jej wyrobienie. Jeżeli mamy wątpliwości, warto zwrócić się do Ambasady Polskiej w Holandii lub zapytać, np. naszą agencję pracy, gdzie podjęliśmy zatrudnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *