6 lipca 2020

Kiedy zwrot podatku z Holandii jest możliwy?

Zwrot podatku jest czymś powszechnym, dla wszystkich pracujących w Polsce. Chodzimy cały rok do pracy, płacimy podatki, odciągane mam od pensji i możemy się co roku rozliczyć. Jeśli nadpłaciliśmy, otrzymany zwrot. Co istotne, pracując za granicą np. W Holandii, również możemy otrzymać taki zwrot podatku. Kiedy otrzymamy zwrot podatku z Holandii?

Rozliczanie podatku za granicą?

Zwrot podatku możemy otrzymać pracując za granicą, tak samo jak i w Polsce. Za granicą najczęściej musimy być zameldowani, nie wszystkie państwa tego jednak wymagają. Pracując w Holandii, możemy się bez problemu rozliczyć. Musimy jednak mieć kartę Jaaropgaaf , która uprawnia do otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku. Co ciekawe, nawet jeżeli zdarzy się, że nie mamy tej karty, bez problemu otrzymamy zwrot. Musimy jednak pamiętać, że będziemy zmuszeni spełnić inne kryteria.

Niektórzy Polacy, mieszkający za granicą, rozliczają się samodzielnie. Aby jednak tego dokonać, należy znać się na prawie holenderskim. Bardzo łatwo można popełnić błąd, a co za tym idzie, źle się rozliczy. Złe obliczenie podatku może skutkować ponownym rozliczeniem, a nawet płaceniem dodatkowych pieniędzy. Warto zatem powierzyć rozliczenie podatku profesjonalnej firmie, np. Podatki Meritum: https://www.podatkimeritum.pl/ . Wtedy mamy pewność, że nasz podatek zostanie prawidłowo rozliczony. W jaki sposób wygląda proces rozliczania? Wysyłamy formularz do firmy, pracownicy odsyłają nam potrzebne dokumenty do wypełnienia, następnie my ponownie wypełniamy je i czekamy na zwrot. Kiedy zwrot podatku z Holandii nastąpi? Powinien być zwrócony na naszym koncie w ciągu 30 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *