6 lipca 2020

Kiedy otrzymam zwrot podatku z Holandii?

Aby otrzymać zwrot podatku z jakiegoś państwa, w którym pracowaliśmy przez ostatni czas, powinniśmy spełnić szereg kryteriów. Podatek zagraniczny, podobnie jak polski, odprowadzany jest w przypadku każdego zatrudnienia, nawet jeżeli jest się osobą z innego kraju. Co trzeba zrobić, aby otrzymać taki zwrot?

Kryteria umożliwiające zwrot podatku

Przede wszystkim należy pracować legalnie w Holandii przez cały rok podatkowy. Z pensji, którą otrzymujemy w Holandii, jest płacony do skarbu państwa także podatek, jeżeli będzie on nadpłacony, otrzymamy zwrot. Jakie kryteria musimy jeszcze spełnić? Przede wszystkim musimy mieć kartę Jaaropgaaf, która upoważnia nas do odprowadzania podatku. Jeżeli nie mamy jej, nic straconego! Wystarczy, że skontaktujemy się z firmą, która pomoże nam rozliczyć podatek w Holandii. Taką firmą jest np. Podatki Meritum: https://www.podatkimeritum.pl/, wypełniając formularz, możemy bardzo łatwo otrzymać pieniądze już w ciągu 30 dni. Kiedy jeszcze otrzymam zwrot podatku z Holandii?

Musimy pamiętać, że zwrot podatku otrzymamy także jako osoby zameldowane w Holandii i np. pracujące tam „spory kawałek” czasu, ale także osoby, które nie są zameldowane. Jedynej rzeczy, jakiej należy dopilnować w tym, wypadku, to terminy. Inny termin rozliczeń jest w przypadku meldunku w Holandii, a inny, gdy rozliczamy się typowo jako osoby z obcego kraju. Kiedy otrzymam zwrot podatku z Holandii? Spełniając powyższe kryteria, możemy być niemalże pewni, że zwrot otrzymamy naprawdę szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *