6 lipca 2020

Kalkulator do obliczania podatku zagranicznego

Gdy podejmujemy się pracy za granicą, np. w Holandii, musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie rozliczyć także podatek. Otrzymując pensję, część kwoty zostaje odprowadzona do skarbu państwa holenderskiego, jeżeli mamy nadpłatę podatku, należy nam się zwrot, jak w Polsce. Warto pilnować sobie daty, kiedy należy złożyć wniosek, gdyż w innym wypadku możemy zapłacić wysoką karę. Rozliczeń i tak będziemy musieli dokonać.

Jak się rozliczyć?

Rozliczanie podatku holenderskiego wiąże się z koniecznością posiadania karty podatkowej, jaką jest karta Jaaropgaaf. Co ciekawe, nawet, jeżeli jej nie mamy, możemy dokonać rozliczenia. Wtedy musimy jedynie zgłosić się do danej firmy, która pomoże nam wypełnić wniosek i odpowiednio „poprowadzi” nas w tym procesie. Rozliczanie się bez karty Jaaropgaaf przebiega nieco inaczej. Warto zajrzeć zatem na stronę Podatki Meritum: https://www.podatkimeritum.pl/. Mają oni ciekawą ofertę, pomagającą tym, którzy pracują za granicą, np. w Holandii. Co ciekawe, możemy tam także skorzystać z kalkulatora zwrotu podatku z Holandii. Co to za urządzenie? W czym pomaga?

Kalkulator zwrotu podatku z Holandii pomaga przede wszystkim w tym, aby wyliczyć podatek, naliczany w pracy za granicą. Podajemy dane, m.in. imię, nazwisko, od kiedy, do kiedy była podjęta praca, w także wysokość pensji. Klikamy „oblicz podatek” i możemy dowiedzieć się, ile należy nam się zwrotu! Kalkulator zwrotu podatku z Holandii jest niezwykle prosty w obsłudze i pozwala na szybkie przeliczenie podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *