6 lipca 2020

Jak wyliczyć zwrot podatku z Holandii?

Pracując za granicą,np. w Holandii, musimy podobnie, jak w Polsce, odprowadzić podatek. Dlaczego? W kraju tym działa podobny system rozliczeń, jak u nas, z tym, że daty rozliczeń są nieco inne. Co istotne, rozliczając podatek, nie musimy być zarejestrowani jako mieszkańcy. Sprawdźmy wtedy jednak, kiedy mamy dokładnie się rozliczyć. Inna jest data rozliczania się osób zameldowanych, a inna osób, które nie mają stałego pobytu. Pozostaje także kwestia tego, jak wyliczyć zwrot podatku w Holandii?

Rozliczanie holenderskiego podatku samodzielnie

Przede wszystkim możemy rozliczyć się samodzielnie. Opcja ta jest jednak korzystna dla osób, które na co dzień mieszkają w Holandii i tam żyją już jakiś czas, a także odprowadzają podatek, któryś rok z rzędu. Jeżeli nigdy nie rozliczaliśmy podatku lub nie wiemy za bardzo, jak to zrobić, gdyż pracujemy w tym kraju dopiero np. drugi rok, skorzystajmy z usług profesjonalnej firmy. Taką instytucją jest na pewno firma Podatki Meritum: https://www.podatkimeritum.pl/, która pozwoli nam na rozliczenie się nawet online. Zatem, jak wyliczyć zwrot podatku w Holandii?

Możemy wejść na stronę Podatki Meritum i sprawdzić dokładnie szacowany zwrot pieniędzy, posługując się specjalną zakładką, za pomocą której, możemy wyliczyć podatek. Możemy także zgłosić się do firmy bezpośrednio i poprosić o rozliczenie. Wystarczy, że wypełnimy formularz, porozmawiamy z konsultantem, a on pomoże nam się rozliczyć. Zwrot podatku otrzymamy po około 30 dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *