6 lipca 2020

Jak rozliczyć podatek z Holandii?

Wiele osób, podejmujących pracę w Holandii, zastanawia się, w jaki sposób może rozliczyć podatek dochodowy.  Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że pracując za granicą, tak samo, jak w Polsce, musimy rozliczyć podatek. Pracując na przykład w Holandii, płacimy wszystkie podatki i należy nam się zwrot. Jak rozliczyć podatek z Holandii?

Holandia – rozliczanie podatku

Aby rozliczyć holenderski podatek, mamy kilka możliwości. Przede wszystkim możemy dokonać tego sami, w tym wypadku jednak warto znać bardzo dobrze prawo holenderskie, a także mieć doświadczenie. Jeżeli pracujemy już któryś rok z rzędu w tym państwie, rozliczanie się samodzielne z pewnością pójdzie nam o wiele łatwiej. Gdy jednak wyjechaliśmy do pracy pierwszy raz i to jest nasz  pierwsze rozliczenie się, warto zwrócić się do kogoś o pomoc lub skorzystać z usług konkretnych instytucji.

Jak rozliczyć podatek z Holandii – usługi firmy

Z usług jakiej instytucji możemy skorzystać? Przede wszystkim taką, która zajmuje się na co dzień rozliczaniem podatków Polaków, którzy pracują za granicą. Taką firmą jest na pewno instytucja Podatki Meritum: https://www.podatkimeritum.pl/. Wchodząc na stronę internetową, wypełniamy formularz, następnie zgłasza się do nas konsultant, który przygotowuje nam szereg dokumentów, potrzebnych do rozliczenia, następnie my wypełniamy te dokumenty i odsyłamy. Teraz możemy czekać na rozliczenie się z podatku. 

Wiele osób korzysta także z pomocy znajomych, mieszkających na stałe w Holandii, jednak o wiele szybciej i prościej będzie, jeżeli zgłosimy się do konkretnej firmy. Nie są to usługi kosztowne, a zawsze mamy pewność, że rozliczenie holenderskiego podatku przebiegło pomyślnie. Na zwrot podatku czekamy około 30 dni, czyli podobnie jak w Polsce. Co ciekawe, nie zapominajmy o tym, aby się rozliczyć, ponieważ możemy zapłacić karę, a rozliczenie i tak nas nie ominie! Rozliczać się mogą zarówno osoby zameldowane w Holandii, jak i niezameldowane. Obie te grupy mają różne termin składania wniosków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *