6 lipca 2020

Jak rozliczyć holenderski podatek?

Praca za granicą to dla wielu z nas marzenie. Wybierając się jednak do danego kraju, aby podjąć tam preferowany rodzaj pracy, musimy spełnić szereg różnorodnych kryteriów. Przede wszystkim musimy tę pracę znaleźć i musi ona być legalna. Co ciekawe, podejmując się pracy za granicą, podobnie jak w Polsce, możemy rozliczyć podatek. Jeżeli pracować będziemy w Holandii rozliczenie podatku może przebiegać w kilku etapach. Jak rozliczać podatek holenderski?

Holandia – rozliczenie podatku

Aby rozliczyć holenderski podatek, musimy mieć kartę holenderską, służącą do tej czynności. Nazywa się ona Jaaropgaaf i wydawana jest na cały rok podatkowy, który trwa od stycznia do grudnia. Wielu ludzi, pracujących w Holandii zastanawia się, w jaki sposób może się rozliczyć. Jest to bardzo prosta czynność, po pierwsze musimy trzymać się dokładnych terminów. Jeżeli podejmujemy pracę w Holandii, sprawdźmy, do kiedy należy składać wnioski o rozliczenie podatku, jest to proces bardzo podobny do tego, który spotykamy w Polsce – tutaj tak samo wysyłamy nasze rozliczenia podatkowe do konkretnego terminu. Rozliczenia podatkowe w Polsce są jednak prostsze, ponieważ są naszą codziennością. Jeżeli chcemy rozliczyć się w Holandii, możemy skorzystać z usług firmy, która pomoże nam tego dokonać. Jak wiadomo, holenderskie dokumenty są dużo trudniejsze w odczycie, chyba że ktoś bardzo dobrze zna język. Bardzo dobrą firmą, która pomoże nam rozliczyć holenderski podatek, jest: https://www.podatkimeritum.pl/

Podatek za granicą – krok po kroku

Chcąc rozliczyć holenderski podatek, wystarczy, że wypełnimy formularz na stronie firmy, poczekamy na kontakt z konsultantem, odeślemy wszystkie dokumenty, które wcześniej prześle nam konsultant i możemy oczekiwać na zwrot podatku. Zwrot holenderskiego podatku powinien nastąpić po około 30 dniach, istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że pieniądze otrzymamy dużo wcześniej na wyznaczone formularzu konto. Cały proces jest bardzo prosty i szybki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *