6 lipca 2020

Jak odzyskać podatek z Holandii?

Holandia to przepiękny kraj, który kojarzy się nie tylko z wiatrakami, czy ciekawą architekturą, jest to także bardzo popularne miejsce pracy wielu Polaków. Dlaczego tak chętnie wyjeżdżamy za granicę do pracy do Holandii? Być może ciągnie nas tam chęć poznawania nowej kultury, poznania nowych ludzi, czy zwyczajne, chęć zarobku. Pamiętajmy jednak, że pracując za granicą, w tym wypadku w Holandii, musimy rozliczyć także podatek dochodowy, podobnie jak w Polsce! Jak odzyskać podatek z Holandii?

Zwrot podatku – krok po kroku


Co to jest holenderski podatek dochodowy? W zasadzie nie różni się on niczym niż ten, który rozliczany jest tutaj w Polsce. Podatek dochodowy w Holandii rozliczamy po  przepracowaniu jednego, pełnego roku kalendarzowego. Pamiętajmy o tym, aby była to praca legalna, oczywiście nielegalne zatrudnienie jest karalne! Aby rozliczyć holenderski podatek, musimy mieć kartę, która nazywa się Jaaropgaaf. Jeżeli jej nie mamy, poprośmy o wyrobienie jej naszego pracodawcy bądź też dowiedzmy się, gdzie można taką kartę wyrobić. Warto wspomnieć o tym, że nawet jeżeli nie mamy takiej karty, możemy się później rozliczyć, jednak będzie to wymagało od nas nieco więcej załatwień. Pomocne wtedy okazują się firmy, które rozliczają za nas taki podatek. Jedną z takich firm jest firma Podatki Meritum: https://www.podatkimeritum.pl/. Jeżeli skorzystamy z usług tej firmy, wystarczy, że zgłosimy się do konsultanta, który prześle nam dokładne dokumenty, wymagające od nas wypełnienia. Kolejnym krokiem jest odesłanie ich  z powrotem do konsultanta. Po tych czynnościach, mamy 30 dni, aby otrzymać podatek na wskazane wcześniej konto.

Podatek „od ręki”

Jak odzyskać podatek z Holandii? To bardzo proste! We współpracy z instytucją typu Podatki Meritum, możemy bardzo łatwo otrzymać nadpłatę pieniężną bez pomyłek i zbędnych nerwów. Korzystanie w takim wypadku z pomocy jest niemalże konieczne, ponieważ pozwala nam załatwić wszystko „od ręki”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *