6 lipca 2020

Co trzeba wiedzieć o zwrocie holenderskiego podatku?

Praca w Holandii wiąże się na pewno z wieloma korzyściami. Przede wszystkim możemy zetknąć się z nową, ciekawą kulturą, poznać innych ludzi, a także rozwinąć się zawodowo. Pamiętajmy jednak o tym, że każda legalna praca jest tak samo opodatkowana, jak ta w Polsce. Musimy zatem dokonać rozliczenia, aby otrzymać holenderski zwrot podatku. Co trzeba wiedzieć na temat podatku w Holandii? Poniżej kilka wskazówek, zanim wyjedziemy.

Podatek za granicą – Holandia

Najważniejszą rzeczą jest to, że musimy postarać się o wydanie holenderskiej karty zwrotu podatku, która nazywa się: Jaaropgaaf. Nawet jeżeli nie mamy tej karty, możemy ubiegać się o zwrot podatku, jednak będziemy musieli się z pewnością zwrócić do jakiejś instytucji, gdyż rozliczanie się będzie przebiegało trochę inaczej. Warto zatem pamiętać, aby tę kartę otrzymać, jeżeli jej nie otrzymaliśmy, upomnijmy się u naszego pracodawcy. Karta wydawana jest na rok podatkowy, czyli od stycznia do grudnia, upoważnia do holenderskiego zwrotu podatku. Kolejnym, bardzo istotnym krokiem jest zapamiętanie daty rozliczenia się. Pamiętajmy, że co roku może być ona inna, a także następuje w innym miesiącu, niż w Polsce. Nie zapominajmy również, że jeżeli nie rozliczymy się, zostanie przyznana nam kara, która nie będzie zwalniać nas z rozliczenia holenderskiego podatku,z pewnością wtedy będziemy musieli dopłacić nieco pieniędzy.

Holandia – zwrot podatku

Co istotne, aby rozliczyć holenderski podatek, możemy zwrócić się do konkretnej firmy. Jeżeli zajrzymy na stronę: https://www.podatkimeritum.pl/, poznamy instytucję, która pomoże nam z łatwością rozliczyć taki podatek. Wystarczy, że prześlemy jej wszystkie dokumenty, a następnie odezwie się do nas konsultant. Zostaniemy poproszeni o wypełnienie konkretnych dokumentów, uprawniających nas do rozliczenia podatku, następnie odeślemy je i od tej chwili będziemy mogli czekać na zwrot nadpłaty podatku, jeżeli oczywiście takowa istnieje. Cały proces jest przystępny i łatwy do opanowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *